Blog autorski
Jolanty Szwalbe

Niedziela, Styczeń 31, 2021, 21:35

28.01.2021

„ Jeśli jest coś co możesz zrobić, albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i magia”

Wierząc w powyższe słowa Goethego pomyślałam, że co prawda nie śniłam o pisaniu bloga, ale jest to coś, co mogę jednak zrobić. Jako autorka ośmiu tomików cytatów, pasjonatka czytania i wyszukiwania pięknych sentencji i aforyzmów, ale też ciekawostek z życia ich autorów, mam nadzieję, że będę miała o czym pisać. Tu od razu przywołam piękne i mądre słowa  Ludwika Hirszfelda o nadziei. Tym bardziej, że przyjęło się w Polsce o niej mówić, że to matka głupich. Ale dlaczego od razu głupich?  Współodkrywca grup krwi podważał to niemądre przysłowie mówiąc:” NADZIEJA MATKA GŁUPICH? PRZECIWNIE, NADZIEJA  TO MATKA TYCH, KTÓRZY NIE BOJĄ SIĘ RZUCIĆ SWOICH MYŚLI W DALEKĄ PRZYSZŁOŚĆ”. Proponuję tej wersji trzymać się mocno. Proszę mi wierzyć, Profesor wiedział, co mówi. Warto zaufać wybitnemu polskiemu lekarzowi, zwłaszcza po lekturze Jego autobiografii „Historia jednego życia”. Zaczął ją pisać po śmierci ukochanej i jedynej córki, zmarłej na skutek wycieńczenia już po ucieczce Państwa Hirszfeldów z getta warszawskiego. A zaczął pisać właśnie, żeby nie utracić nadziei w sens życia.

Wydaje się, że dziś, kiedy dzieją się rzeczy niewyobrażalne jeszcze rok temu, bardzo potrzeba takiej właśnie nadziei – odważnej i bez strachu. Skoro sami nie możemy się swobodnie przemieszczać, to pozwólmy poszybować chociaż naszym myślom przez chorą i smutną teraźniejszość w ZDROWSZĄ I WESELSZĄ PRZYSZŁOSĆ.

Jeśli doczytałaś/doczytałeś do końca tego wpisu, to chcę Ci bardzo za to podziękować. I jeszcze coś..

Uśmiechnij się! ( mimo wszystko)

„ Późnym wieczorem wraca do domu grabarz. Żona widzi, że jest potwornie zmęczony, więc pyta:

- Stasiu, co ci jest? Coś taki zmizerowany?

- A daj spokój, Krysia, strasznie ciężki pogrzeb dzisiaj miałem.

- Jaki? Co się stało?

- Chowaliśmy naczelnika urzędu skarbowego. I jak już zakopaliśmy, to się zerwały takie oklaski, że musieliśmy siedem razy bisować”

                            Artur Andrus „Blog osławionymi między niewiastami”


Danuta napisał(a):
Czwartek, Luty 4, 2021, 22:20
Właśnie moje mysli poszybowały w zdrowszą i weselszą przyszłość...... Dobranoc!
(*) Pola obowiązkowe
          
 

 
 
 
(c)2021, All Rights Reserved
Liczba odwiedzin: 388