O książkach

"Myśl i działaj dla przyszłości" - 900 inspirujących cytatów o pieniądzach, inwestowaniu, decyzjach, sukcesie, przyszłości...

Fragment przedmowy dr Ewy Lisowskiej

Książkę, którą trzymasz w ręku, jest pokaźnym zbiorem niezwykle ciekawych i pouczających cytatów na temat podejścia do życia w kontekście podejmowania indywidualnych decyzji dotyczących finansów i zabezpieczenia sobie finansowej przyszłości. Cytaty te (aż 900), sklasyfikowane tematycznie w dziesięciu rozdziałach, z których każdy poprzedzony jest komentarzem Autorki, składają się na swego rodzaju filozofię finansowego dobrobytu.

Czytaj dalej...

Złap na zawsze wiatr w żagle" – 1000 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie ducha przedsiębiorczości...


Fragment przedmowy dr Ewy Lisowskiej

Książka „Złap na zawsze wiatr w żagle"-1000 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie ducha przedsiębiorczości jest kopalnią wiedzy, tym cenniejszej, że pochodzącej od praktyków biznesu- mężczyzn i kobiet, którzy mieli lub mają swoje własne firmy i w oparciu o własne doświadczenia dają nauki innym. Książka wpisuje się w promowanie postaw przedsiębiorczych i pracy na własny rachunek jako zachowań istotnych nie tylko z indywidualnego, ale i gospodarczego punktu widzenia.

"Wyrusz w drogę" - 900 inspirujących myśli Jana Pawła II o działaniu, człowieku, życiu, starości, pracy, bogactwie, cywilizacji miłości...

Fragment przedmowy red. Ewy Karabin:

W książce, która trafia do naszych rąk, z setek tysięcy drogowskazów pozostawionych przez Jana Pawła II Autorka wybrała 900. (...) Pełna rozmachu synteza jego myśli, rygorystycznie ograniczona do formy krótkich wyimków z jego wypowiedzi, wymagała tytanicznej pracy i – jak się domyślam- wielu trudnych wyborów. Autorka pojęła się tego zadania i choć sama przyznaje, że była trochę onieśmielona spotkaniem z tak wielkim autorytetem, efekt jej pracy jest imponujący.

„Sekrety istnienia"- 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć...


Fragment przedmowy Zuzanny Celmer

„Sekrety istnienia", skierowane do wszystkich grup wiekowych, przedstawiają aż 900 wybranych sentencji zawierających inspirujące myśli - to olbrzymi zbiór mądrości, z których każdy może dowolnie czerpać treści potrzebne mu w danym momencie jego życia. Znajdziemy w nim podpowiedzi, jak sobie radzić w trudnych chwilach, gdzie szukać motywacji do działania, jak rozwijać swoją wrażliwość, czym się kierować w swoich wyborach, jak odnaleźć radość i sens w kolejnych etapach życia, a przede wszystkim, w jaki sposób dotrzeć do samego siebie, odnajdując i realizując przypisaną każdemu z nas własną misję na tym świecie.

Czytaj dalej...

"Sto i więcej lat w aktywności" - 900 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie życiowe pasje ...

Fragment przedmowy prof. Zdzisława Ryna :

„ Przyjmując zaproszenie do napisania przedmowy do kolejnego tomu myśli i cytatów w opracowaniu Jolanty Szwalbe nie przypuszczałem, że czeka mnie wielka przygoda intelektualna. Z tym gatunkiem literackim spotkałem się kilkakrotnie przygotowując myśli i aforyzmy mego Mistrza Antoniego Kępińskiego, czy podziwiając "Myśli o górach i wspinaniu" mego przyjaciela Andrzeja Matuszyka.

Czytaj dalej...

„Obudź się do życia"- 900 inspirujących cytatów jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie maj?

Fragment przedmowy prof. Jana Śliżyńskiego z AWF w Katowicach

Z uznaniem i nieskrywaną wdzięcznością patrzymy na heroiczne poczynania intelektualne Jolanty Szwalbe, która już po raz szósty karmi Czytelników skarbnicą egzystencjalnych mądrości. Wsłuchując się w zręczne, pełne pouczających puent aforyzmy wybitnych filozofów, poetów, powieściopisarzy, artystów, kaznodziei, polityków (nie politykierów) odkrywamy jakby na nowo samych siebie, wnikamy do głębi naszego serca i umysłu.

Czytaj dalej...„Szczyty i przepaście"- 900 inspirujących cytatów do czego dążyć, a co przezwyciężać?


Fragment przedmowy dr hab. Jolanta Młodawska-Bronowska, prof.UŁ

Refleksję nad książką Jolanty Szwalbe, w której we wspaniały i tylko Jej właściwy sposób, Autorka analizuje wybrane cytaty z dzieł wielkich filozofów, polityków, ludzi pióra, ale także lekarzy, naukowców, czy też ludzi mniej znanych – rozpocznę od jednego z moich ulubionych, obecnych również w tym zbiorku. Jest to przekonanie, które wyraził starożytny mędrzec grecki Seneka Starszy, iż dwie rzeczy dają człowiekowi największą siłę, a są to wierność prawdzie i wiara w siebie.